+420 723 450 450
NAD 1.000,- Kč
DOPRAVA ZDARMA
NABÍDKA PRODUKTŮ

Materiály ponožek

Materiály ponožek

Zajímá vás, co znamenají zkratky materiálů na ponožkách, jak se získává materiál pro tkaní ponožek a jaké má vlastnosti??? Vše se dozvíte uvnitř tohoto článku.


BAVLNA - CO

Nejoblíbenější materiál pro výrobu ponožek i oděvů. Bavlna je přírodní materiál získávaný z bavlníků, je příjemná na dotek a má vysokou schopnost pojmout vlhkost.

 

MACEROVANÁ BAVLNA

Přírodně získané vlákno bavlny, které je zušlechtěno macerací (macerace – výluh za studena). Vlákno ponožek se pak stává odolnější proti oděru, pevnější, hladší a lesklejší. Takto získané vlákno je snazší na údržbu.

 

ČESANÁ BAVLNA

Přírodně získané vlákno, které prochází procesem, ve kterém se zbavuje krátkých a silných vláken. Bavlněné vlákno ponožek se pak stává měkčí a hebčí.

 

BIO BAVLNA

U takto označených výrobků je zajištěn kontrolovaný původ suroviny bez použití chemických látek, velkou kontrolu výstupních procesů dle zákona o ekologickém zemědělství. Ponožky mají vyšší stupeň prodyšnosti, jsou vhodnější pro citlivou pokožku a jemnější na dotyk.

 

BAMBUS – BA

Přírodně získávané vlákno z volně žijící rostliny bambusu, které nebývá chemicky ošetřené, a je tedy vhodné pro citlivou pokožku. Ponožky z bambusového vlákna mají antibakteriální vlastnosti bez použití jakékoli chemické úpravy a tím se i zamezuje alergické reakci pokožky při nošení. Další výhody ponožek vyrobených z bambusové vlákna je okamžité vstřebání a odvod vlhkosti, jemnost na dotek, vysoký lesk a již zmíněná přírodní antibakteriální ochrana.

 

MODAL® – MD

Přírodně získávané vlákno z celulózy bukového dřeva. Je to druh vizkózy, též označován jako umělé hedvábí. Ponožky z Modalu® zůstávají i po četném praní velmi jemné na omak, měkké, pružné se stále zářivými barvami s vysokým leskem. Dalšími vlastnostmi ponožek z Modalu® jsou vysoká absorpce a odvod vlhkosti, větší sytost barev i při častém praní.

 

VLNA – WO

Vlna je přírodní vlákno získávané ze srsti zvířat ovcí, koz, králíků a podobně. Ponožky z vlny mají skvělé termoizolační vlastnosti a jsou velmi komfortní při nošení. Jedná se o ideální materiál ponožek pro zimní období.

 

MERINO VLNA

Merino vlna má všechny skvělé vlastnosti vlny a je vylepšená přidáním extra jemné ovčí vlny. Merino vlna má následně tyto vlastnosti – je velmi příjemná a hebká na dotyk, elastická, prodyšná, odvádí pot, chrání před UV paprsky, má antibakteriální a antialergické účinky a výborné termoregulační vlastnosti. Ponožky z merina oceníte zejména v chladných dnech, při sportu, práci či při věčné studených nohách.

 

KONOPÍ – KO

Přírodní vlákno, která má skvělé antibakteriální účinky, je pevné a výborně odvádí vlhkost. Na konopné vlákno nevzniká alergie. Čistě přírodní konopné vlákno je drsné na omak, a proto se k němu přidává bavlněné vlákno, aby ponožky byly jemné, hebké a příjemné na nošení.

 

MOHÉR – MO

Přírodní luxusní vlákno získávané ze srsti angorských koz. Vlákno vyniká svou pevností, jemností a hebkostí na dotek. Mohérové vlákno je velmi teplé. Má výborné termoizolační vlastnosti a nemá sklony k vytváření žmolek.

 

KAŠMÍR – KA

Přírodní vlákno získávané ze srsti kašmírových koz. Luxusní materiál, který je na omak velmi jemný, hebký, má výborné termoregulační účinky a nemá sklony ke žmolkování.

 

POLYAMID – PA

Syntetické vlákno, které ponožkám dodává vysokou živostnost a stálý tvar. Vlákno polyamidu je velmi pevné, pružné, má vysokou odolnost proti oděru a schopnost odvádět vlhkost.

 

POLYPROPYLEN – PP

Syntetické vlákno, které je velmi pevné, odolné proti oděru a dobře odvádí vlhkost. Ponožce dodává stálý tvar a dlouhou životnost.

 

ELASTAN – EA

Syntetické, velmi pružné vlákno, které dodává ponožce pružnost a stálý tvar.

 

SILPROX® - PPS

Speciální polypropylenové vlákno s obsahem iontů stříbra.  Polypropylen odvádí vlhkost a ionty stříbra zpomalují a omezují růst bakterií způsobujících rozklad potu, tím že narušují jejich buněčnou stěnu. Takto zabraňují zápachům a tvorbě plísní. Ponožky s vláknem SilproX® udržují vaše nohy svěží.

 

COOLMAX® - CM

CoolMax® je speciální 4kanálkové polyesterové vlákno Dacron, které vyniká tím, že je vodoodpudivé – odvádí tělesnou vlhkost na povrch ponožky a tam urychluje odpařování, tím reguluje tělesnou teplotu. Ponožky s vláknem CoolMax® zachovávají pokožku suchou a v teple, udržují na těle souvislou vzduchovou vrstvu, která je tepelně stabilní a to jak v chladném, tak i v teplém prostředí. Toto vlákno je na dotek měkké a hebké.

 

THERMOlite® - LT

Syntetické vlákno složené ze speciálních polyesterových dutých vláken. Tím vlákno získává vzduchovou kapacitu, která zamezuje únikům tepla zevnitř ponožky, a tak mají skvělé termoizolační vlastnosti. Ponožky s tímto vláknem vlhkost neabsorbují, ale odvádí ji na povrch, kde schne oproti bavlněné ponožce až o 50% rychleji.

 

OUTLAST® - OL

Speciální akrylové vlákno obsahující mikrokapsle Thermocules, které zaručí nejvhodnější termoregulaci nohy. Vlákno Outlast® funguje tak, že při aktivním pohybu mikrokapsle absorbují uvolňované teplo z nohou. Pokud se pokožka začne ochlazovat, započne opačný proces a z mikrokapslí proudí teplo zpět na pokožku. Ponožky, tak velmi zvyšují teplotní komfort vašich nohou.

 

X-STATIC®

Polyamidové vlákno, které je potažené mikroskopickou vrstvou čistého přírodního stříbra. Tento materiál zároveň absorbuje elektrické a elektrostatické náboje –  ponožky jsou tedy antistatické.

 

FILACTIVE®

Příze složená z bavlny a polypropylenu Merscklon. Vlastnosti ponožek z tohoto vlákna jsou: velká odolnost vůči opotřebení, výborná termoregulace a ideální schopnost odvádět pot. Tímto se ponožky starají o skvělý komfort při nošení.

 

SENSURA® - SN

Speciální polyesterové vlákno vyznačující se extra velkým odvodem vlhkosti, velmi jemným omakem, dlouhou životností a dobrými izolačními vlastnostmi. Vlákno Sensura® je vodoodpudivé a nenasákavá vlhkost, ale odvádí ji na povrch ponožky ve formě páry a reguluje tím teplotu nohou. Ponožky s vláknem Sensura® rychle schnou a při aktivním pohybu udržují nohou v tepelně stabilním prostředí ať v teplém či chladném počasí.

 

POLYCOLON

Speciálně upravené polypropylénové vlákno od firmy Schoeller, které vyniká velkou odolnosti proti oděru a je velmi pevné. Zároveň na omak zůstává jemné a hebké. Pletenině ponožek dodává stálý tvar a dlouhou životnost. Polycolom výborně odvádí vlhkost.

 

CLIMAYARN

Kombinace Merino vlny a polypropylenu s ionty stříbra. Kombinace těchto materiálů zajišťuje výrazně vyšší odolnost vůči opotřebení, antibakteriální účinky a skvělé termoizolační vlastnosti. Ponožky zajišťují optimální teplotu a komfort i v extrémních klimatických podmínkách.

 

SILVER + ALOE

Ponožky obsahují mikročástice Aloe Vera a iontů stříbra. Aloe v ponožkách zajišťuje hojivé a zklidňující účinky a ionty stříbra zase ničí bakterie v pletenině. Tak udržují pokožku nohou stále svěží, bez zápachu a zamezují tvorbě plísní.

 

TEXMITECAP P-ECO

Jedná se o ponožky s úpravou přidání mikročástic odpuzující hmyz a klíšťata. Tato úprava ponožek 100% nezabraňuje napadení klíštětem, ale riziko podstatně snižuje.

 

ULTRA FRESH

Jedná se o ponožky s úpravou, kde se přidávají mikročástice obsahující výtažek s antibakteriálním účinkem. Ponožky s touto úpravou spolehlivě a dlouhodobě chrání pokožku nohou před nepříjemnými pachy a tím zvyšují i váš komfort při nošení.Zpět na články...