+420 723 450 450
NAD 1.000,- Kč
DOPRAVA ZDARMA
NABÍDKA PRODUKTŮ

Ponožky pro každodenní nošení

Ponožky pro každodenní nošení

Kvalitní ponožky jsou základem pro dobrý den a komfort pro běžné denní aktivity. Mnohdy si ani neuvědomujeme důležitost tohoto malého kousku oděvu. Mějte v šatníku připravené různé druhy ponožek, protože nevíte, které se vám ten den budou hodit a jistě vždy chcete vypadat a působit tím nejlepším dojmem. Zvolit si správné kvalitní ponožky vám ušetří mnoho trápení i času.

Jak správně zvolit každodenní ponožky?


Každý z nás si ráno vybírá, jaký typ ponožek je pro něj v ten daný den nejvhodnější. Toto rozhodnutí je dost závislé na počasí, účelu a hlavní aktivitě dne. Každodenní ponožky lze rozdělit do dvou základních délek. Nízké ponožky a vysoké ponožky. V obou kategoriích jsou ještě další menší pod skupiny, podíváme se jaké, na co a k čemu se nejvíce ty dané ponožky hodí.

Začněme těmi nejkratšími, nazýváme je ťapky – ponožky do balerín a lodiček. Jsou to ponožky, které kryjí prsty, patu a spodní chodidlo. Nejvíce se využívají v období, kdy obouváme právě balerínky a lodičky – tedy jaro a léto. Tyto ponožky - ťapky jsou nejmenší ponožky, které lze nabídnout. Bavlněné ťapky absorbují vlhkost v botě, udržují nohu stále svěží a i dopřávají trochu tepla.

Ponožky do mokasín – také se využívají jako neviditelné ponožky do sneakers bot. Je to taková pánská varianta ponožek do balerín, kterou ale využívají i ženy. Tyto ponožky kryjí chodidlo, patu a nárt až do poloviny. Právě proto se skvěle hodí pánům i dámám do mokasín a tím ani neporušujete pravidlo, že do mokasín se chodí zásadně na boso. Tyto ponožky zůstávají zcela utajeny okolnímu světu. Další využití těchto ponožek, je do sneakers bot či tenisek. Opět platí, že je nikdo neuvidí. Jejich využití je hlavně v letních měsících, ale už se stávají i celoroční klasikou. Těmto ponožkám se přezdívá neviditelné ponožky (invisible socks). Tyto ponožky skvěle přilnou na noze a opravdu drží. Většina z těchto neviditelných ponožek mívá v patové části silikonový pruh pro lepší přilnavost.

Kotníkové ponožky – jsou stálicí celoročních ponožek. Využíváme je při sportu, každodenních aktivitách a jediné, co od nich vyžadujeme, je aby drželi na noze a nesklouzávali. Kotníkové ponožky vždy trochu vykukují z nízké obuvi. Pro lepší stabilitu ponožek na noze, některé mívají elastický pruh přes nárt a chodidlo. Kvalitní kotníkové ponožky jsou nejen funkční, ale musí i skvěle držet na noze. Mnoho mužů kotníkové ponožky využívá do mokasín… Pánové zapomeňte na to! V nabídce máme ponožky právě pro tyto boty, tak je neváhejte využít.

Kotníkové ponožky s vyšším lemem. Jsou hlavně pro aktivní lidi, kteří potřebují jistotu, že se ponožky nebudou shrnovat přes patu a budou chránit kotníky před mechanickým poškozením. Vyšší lem ponožek chrání před odřením právě oblast okolo kotníků. Ponožky vždy vykukují z nízkých bot, ale u kotníkových bot je viditelný pouze horní lem nebo nejsou vidět vůbec, záleží na výšce bot. I kotníkové ponožky s vyšším lemem mohou mít elastický pásek přes nárt a chodidlo.

Klasické ponožky jsou vyšší ponožky, které dosahují až na lýtko. Nosíme je po celý rok, ale vyšší výskyt klasických ponožek je v chladných měsících v roce. Ponožky chrání lýtko a mohou být i skvělým módním doplňkem. Běžci by měli klasické ponožky využívat, aby chránili své Achilovky před chladem a větrem.

Společenské ponožky jsou další kategorií vyšších ponožek. Nejčastěji se vyrábí až od velikosti 39 a výše. Jsou zpravidla určené mužům do obleku. Společenské ponožky nebo také oblekové ponožky jsou vysoké, a to až zpravidla do půlky lýtka. Takto vysoké jsou ponožky proto, aby když máte oblekové kalhoty a přehodíte si nohu přes nohu, nebo se posadíte, tak by horní lem ponožek neměl být viděn. Vzhledem k tomu, že ponožky dnes dokreslují vaší osobnost a jsou stejně důležité, jako košile či kravata, je na výběr obrovské množství barev i motivů, jen si vybrat ty vaše. Dámy společenské ponožky používají také, jsou něco mezi ponožkou a podkolenkou.

 

Materiál kvalitních ponožek?

Kvalitní celodenní ponožky mají zpravidla podobné složení – bavlna, polyamid a elastan. Jistě vás napadne otázka proč ponožky nejsou čistě v bavlny, jako přírodního materiálu, ale proč mají i další příměsi? Kvalitní ponožky jsou od 70% do 90% z bavlny. Bavlna jako nerozšířenější přírodní materiál propůjčuje ponožkám hebkost, jemnost a hřejivost. Bavlna má také skvělé absorpční vlastnosti, a tím udržuje nohu v suchu. Ponožky se 100% bavlny nemají takovou tvarovou i barevnou stálost, jako ponožky s příměsemi. Kvalitní bavlněné ponožky dále obsahují polyamid, který je považován za jedno z nejpevnějších vláken a také za syntetické hedvábí. Díky polyamidu jsou ponožky pevnější, v praxi to znamená, že ponožky více vydrží. Polyamid v ponožkách prodlužuje celkovou životnost ponožek, udržuje tvarovou a barevnou stálost. Poslední z příměsí, kterou najdete ve složení ponožek je elastan. Syntetické vlákno s vysokou elasticitou (dokáže se roztáhnout na několikanásobek své délky) v materiálu ponožek zajišťuje pružnost a tvarovou stálost. Díky elastanu ponožky drží svůj tvar a dokáží i přilnout na chodidlo, tak aby ponožka dobře seděla na noze.

 

Kvalitní ponožky jsou základem pro dobrý den a komfort pro běžné denní aktivity. Mnohdy si ani neuvědomujeme důležitost tohoto malého kousku oděvu. Mějte v šatníku připravené různé druhy ponožek, protože nevíte, které se vám ten den budou hodit a jistě vždy chcete vypadat a působit tím nejlepším dojmem. Zvolit si správné kvalitní ponožky vám ušetří mnoho trápení i času.Zpět na články...